5473 Bay ve Bayan Yeni Arkadaş Sizleri Bekliyor.


Video Chat Rastgele Görüntülü Sohbet Kurallar

Video Chat Kuralları

1: Temel kuraldır okumanızı rica ederiz: Tüm üye ve misafirler kendi yazdıkları yazılardan kendi görüntüsünden ve kendi sesinden sorumludur ve bu durumda videochat.com.tr sorumlu tutulamaz. Kanuna ve hukuka aykırı yazı yazmak ve müzikler çalmak yasaktır. Tüm üye ve misafirlerin tüm logları - İp adresleri saklanmaktadır.

2: Birçok kişi sesli sohbet odalarına iyi vakit geçirmek yeni kişilerle tanışmak, ve seviyeli sohbet için girmektedir. Bu amaçların bozulmaması için sohbet odalarındaki kurallarımıza uymanız gerekmektedir. Aşağıdaki kurallara uyulmadığı takdirde yetkililer tarafından videochat sohbet odasından atılabilirsiniz yada tamamen sohbet sunucusuna girişiniz engellenebilir.

3: Sohbet odalarını kullanmak için isminizi kaydetmek zorunda değilsiniz fakat isminizi kayıt etmeden sohbet odalarınıza girdiğinizde siz sohbet odalarından çıktıktan sonra seçtiğiniz rumuzu başka birisinin de seçip kullanabileceğini unutmayınız.

4: Sohbet odalarındaki kişilerin de sizin gibi gerçek birer insan olduğunu, Sanal ortamda olduğunuzu ve burada yapılan sohbetlerin her zaman gerçek hayat boyutunda değerlendirilemeyeceğini aklınızda bulundurun.

5: Sürekli rumuz değiştirmeyiniz ya da script atarak odanın ortamını bozup karıştırmayınız.

6: Büyük harf ile yazılmış yazılar sanal ortamda bağırmayı simgeler ve gerekmedikçe büyük harf kullanmayınız.

7- Chat esnasında www.videochat.com.tr üyelerini ve/veya üçüncü kişileri küçük düşürücü, hakaret içeren, taciz ve tehdit edici itham ve iftiralarda bulunmayınız..

8: Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası anlaşmalara aykırı, kanundışı faaliyetleri destekleyen, siyasi propaganda yapan mesajlar yazmayınız..

9: Sohbet odalarında genel ahlak, görgü ve toplum kurallarına uygun olmayan, taciz ve tahrike yol açan, pornografik olarak nitelendirilebilecek hiçbir yazı, resim, materyal veya unsur kullanmayınız ve hiç kimseyi bunları kullanmaya teşvik etmeyiniz.

10: Saldırgan, şiddet yanlısı, ırkçı, manevi duyguları rencide eden sohbetler yapmayınız.

11: Kurumsal reklam ve ticari amaçlı konuşmalar yapmayınız.

12: Diğer üyelerin Sohbet servisini kullanmasını etkileyecek şekilde davranmayınız..

13: Diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere veya yazılıma zarar verecek bilgi veya programlar paylaşmayınız.

14: Başkalarına ait kişisel bilgileri kayıt etmeyiniz, kötüye kullanmayınız.

15: Kurallara uymayan birisine cevap vermeyiniz yöneticilere şikayet ediniz. Eğer özelden rahatsız ediliyorsanız yardım bölümüne göz atarak o kişinin yazılarını nasıl engelleyebileceğinizi öğreniniz..

16: Yöneticilerle tartışmayınız ve yöneticilik yetkisi istemeyiniz.

17: Aynı mesaji sürekli tekrar ederek kanala göndermeyiniz.

Video Chat Kameralı Sohbet Özelliği

Kameralı sohbet, görüntülü sohbetin bir türüdür. Özellikle internet üzerinden iletişim kurmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kameralı sohbet, kişilerin birbirleriyle görüntülü olarak iletişim kurmalarını sağlar. Bu sayede kişiler, diğerleriyle sohbet ederken onlarla birlikte vakit geçirebilir.

Öncelikle internet üzerinden video chat sitesine girilmelidir. Daha sonra site üzerinden bir nickname (kullanıcı adı) belirlenmelidir ama VideoChat.Com.tr giriş yaparken bu gerekmez. Sisteme girdikten sonra video chat butonuna tıklayarak hemen sohbete başlayabilirsiniz.